هیئت معرفی فیلم های ایرانی به آکادمی هنر و علوم سینمایی آمریکا (اسکار) ، فیلم نفس را به عنوان نماینده ایران در رقابت سال آینده اعلام کرد.

این فیلم به عنوان نماینده ایران در بخش بهترین فیلم خارجی زبان در این جشنواره انتحاب شده است.

دیروز ، فیلم نفس از بین چهار فیلم برگزیده توسط بنیاد سینمایی فارابی برای شرکت در نودمین دوره جشنواره اکادمی اسکار انتخاب شده است. نویسندگی و کارگردانی این فیلم برعهده نرگس آبیار بوده است. او با ساخت فیلم هایی چون شیار ۱۴۳ که داستان جنگ ایران و عراق را به نمایش می گذاشت به شهرت رسید. دیروز ، امیر اسفندیاری ، سخنگو هیئت معرفی فیلم های ایران به اسکار در اینباره گفت: ” بحث های طولانی درباره انتخاب این چهار فیلم صورت گرفت. در آخر فیلم نفس ساخته نرگس آبیار تونست حداکثر آرا رو به خودش اختصاص بده و به عنوان نماینده ایران در این مراسم که قرار است سال آینده برگزار بشه ، حضور پیدا کنه.” فیلم های دیگری چون «رگ خواب» ساخته حمید نعمت‌الله ، فیلم «مالاریا» ساخته پرویز شهبازی ، فیلم «ویلایی‌ها» ساخته منیر قیدی در لیست انتخاب های این هیئت حضور داشته اند. هیئت معرفی فیلم های ایرانی از سیروس الوند (کارگردان) ، مجید انتظامی (آهنگساز) ، محمد بزرگ‌نیا ( کارگردان) ، کمال تبریزی (کارگردان) ، جمال ساداتیان (تهیه‌کننده) ، رسول صدرعاملی (کارگردان) ، جواد طوسی (منتقد) ، رضا کیانیان (بازیگر) و امیر اسفندیاری (معاون بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی) تشکیل شده است. منودمین مراسم اسکار قرار است در چهارم مارس سال ۲۰۱۸ در لس آنجلس برگزار خواهد شد.

هیئت انتخاب فهرستی از ۵ فیلم در بین ۱۰۳ فیلم اولیه به عنوان نامزد های احتمالی امسال برای مراسم اسکار ، انتخاب کرده بود که دیروز ابتدا این ۵ فیلم رو به چهار فیلم کاهش داد و ساعتی بعد نماینده نهایی برای این مراسم را اعلام کرد. امیر اسفندیاری درباره معیار های انتخاب یک فیلم توسط اعضای هیئت گفت: ” اعضای هیئت ، با بررسی اطلاعات جدیدی که به دستشون رسیده بود و بازبینی برخی از فیلم ها ، با دقت بسیار سوابق حضور این فیلم هارو در مجامع ملی و بین‌المللی و بازخوردهای مطبوعاتی و عمومی در نمایش‌های داخلی و خارجی رو مورد بررسی قرار دادند و از دیدگاه خود ویژگی‌های حرفه‌ای و فرهنگی فیلمی شایسته برای نمایندگی سینمای ایران در این رویداد جهانی را تشریح کردند. سال پیش ایران ، فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی را به عنوان نماینده ایران به آکادمی اسکار فرستاد که تونست برنده بهترین فیلم خارجی این مراسم بشه. اصغر فرهادی در سال ۲۰۱۲ هم با فیلم جدایی نادر از سیمین اسکار بهترین فیلم خارجی را برده بود. فهرست نامزدهای نهایی اسکار سال آینده روز ۲۳ ژانویه سال ۲۰۱۸ اعلام می‌شود و مراسم روز چهارم مارس در لس‌آنجلس برگزار خواهد شد.


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام فیلم تو مووی بپیوندید.

کانال تلگرام فیلم تو مووی

راهنمای فیلم تو مووی :

  • 1- برای سهولت در دانلود بهتر است از نرم افزار های مدیریت دانلود استفاده کنید
  • 2- جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح وارد کنید . [ایمیل www ندارد .]
  • 3- لطفا از توهین در نظرات خودداری کنید ، با کاربر خاطی برخورد لازم انجام خواهد شد .
  • 4- جهت درخواست فیلم از فرم درخواست فیلم استفاده کنید .

برچسب ها